A CO ZE MNĄ

Pierwszą myślą kobiety, która dowiaduje się o mężowskiej niewierności, jest: ?To niemożliwe!” Wierzy ona. że jej małżeń­stwo jest trwalsze od innych. Gdy jednak uświadomi sobie, że jej mąż rzeczywiście spotyka się z inną kobietą, sprawia jej to ogromny ból. Nigdy nie przypuszczała, że cokolwiek w życiu może zaboleć ją aż tak bardzo. Zraniono jej dumę. Wpada w gniew i pragnie zemsty.

Zamiast się mścić, powinnaś działać na swoją korzyść. Twym podstawowym zadaniem jest teraz panować nad sobą dostatecznie długo, by mogły dojść do głosu twoje prawdziwe uczucia. Nie podejmuj żadnych decyzji co do przyszłości, dopóki nie będziesz w stanie rozsądnie podejść do twego problemu – a nastąpi to wtedy, gdy zdołasz sporządzić bilans nie tylko złych, ale i dobrych chwil w waszym małżeństwie. Do tego czasu włącz automatycz­nego pilota. Daj mężowi czas na ochłonięcie. Wycofaj się z linii ognia i w spokoju oceń stan twego uzbrojenia.

Niewierność męża może ci się wydać twą własną porażką – lecz nie czyń sobie żadnych wyrzutów. Przede wszystkim zaś nie wmawiaj sobie, że mogłaś zapobiec zdradzie, i nie trać długich miesięcy na bolesne rozpatrywanie każdej chwili waszego małżeń­stwa.

Znalazłaś się w twardej rzeczywistości; by wygrać, sama też musisz stać się twarda. Patrząc na sprawę z właściwej perspek­tywy, dość szybko odzyskasz równowagę. Z przeróżnych źródeł otrzymać możesz pomoc i wsparcie. Pomogą ci nawet obcy ludzie. Na pewno zdołasz zapanować nad emocjami, a przyjaciele chętnie przyjdą ci z pomocą.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.