SEKS DLA SPORTU

Co sprawia, że mężczyźni tak bardzo różnią się od kobiet? Niektórzy z nich cenią sobie odmianę w dziedzinie seksu i chętnie nawiązują romans, jeśli nie grozi on żadnymi konsekwencjami. Mężczyzna najchętniej widziałby siebie jako doskonałego kochan­ka, nie zaś głowę rodziny. Nie wydaje się przecież książek dla mężczyzn w rodzaju ?Ojcostwo a praca zawodowa” czy ?Wier­ność w rodzinie”.

Dla niektórych mężczyzn seks jest po prostu jedną z dyscyplin sportowych, jak tenis czy golf. Osoba, z którą idą do łóżka, może dla nich znaczyć tyle, co poprzedni mecz. Mężczyzna taki jest przekonany, że ty – kobieta, którą on kocha, utrzymuje i z którą dzieli życie – nie powinnaś przejmować się jego półgodzinną randką z kimś, kogo prawie już nie pamięta.

PODWÓJNA MORALNOŚĆ

Skoro niektórzy mężczyźni uważają, że ich przelotne pozamałżeńskie kontakty seksualne w niczym nie zagrażają małżeństwu, mogłoby się wydawać, że ten sam tok rozumowania zastosują w przypadku przelotnych romansów własnej żony. Tak jednak nie jest. W dziedzinie tej mamy do czynienia z podwójną moralnością – dla kobiet miłość fizyczna ma silne zabarwienie romantyczne, a przy tym stwarza ryzyko zajścia w ciążę.

Dla ciebie seks nie jest sprawą przelotną. Kochasz męża, i miłość ta jest dla ciebie nieodłączną częścią waszego współżycia płciowego. Kobiety rozumieją, że mężczyzna potrafi oddzielić od siebie miłość i seks – mimo to jednak boli je mężowska zdrada. Każda kobieta uważa, że ta trzecia na pewno jest obiektem romantycznej miłości. Rozważ wszystkie okoliczności towarzy­szące romansowi twego męża – dopiero wtedy przekonasz się, czy tamta rzeczywiście zaczyna zajmować twoje miejsce w jego sercu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.