WYBÓR SOJUSZNIKA

Potrzebujesz sojusznika – kogoś bliskiego, kto pomoże ci przetrwać najcięższe chwile. Ktoś taki z pewnością będzie miał wpływ na twą najważniejszą decyzję, która zaważy na całym twoim dalszym życiu. Nie wybieraj do tej roli byle kogo. Potrzebna ci osoba rozgarnięta i mądra. Weź pod uwagę poniższe podstawowe wymogi. Oto jaka powinna być twoja sojuszniczka:

Dobry słuchacz

Musisz wyrazić słowami wszystkie twe myśli. Jeśli wypowiesz się do końca, sojuszniczka łatwiej zorientuje się, czego pragniesz. Bardzo pomocne jest też słuchanie własnych słów przy okazji mówienia do drugiej osoby.

Twój lojalny sprzymierzeniec

Zadaniem sojuszniczki jest występować w roli twego rzecznika, powinna zatem dobrze znać cele, jakie chcesz osiągnąć. Upewnij się, czy nie realizujesz przy tym jakichś własnych zamierzeń.

Rówieśnica

Tylko osoba z twego własnego pokolenia wie doskonale, co cię czeka i czego możesz się spodziewać. Powinna orientować się, na co możesz liczyć w kontekście społecznym i materialnym.

Osoba ?jednorazowego użytku”

Gdy twój kryzys małżeński zostanie rozwiązany, obecność dawnej sojuszniczki może przywodzić ci na pamięć wiele boles­nych przeżyć. Będziesz starała się jej unikać, dopóki przykre wspomnienia związane z tym kryzysem nie zatrą się w pamięci. Jeśli potrwa to dłużej, wasza przyjaźń wygaśnie.

Osoba szczęśliwa

Rady osoby nieszczęśliwej bywają ryzykowne. Jeśli twoja sojuszniczka nie potrafiła sama ułożyć sobie szczęśliwego życia, jeszcze mniejsze są szanse, że zdoła pomóc w tym tobie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.