Zadbaj o dystans

Potrzeba ci teraz żółtego światła, które ostrzegałoby cię o twych uczuciach i ich przemianach. Przypomnij sobie, jak się zakochiwa­łaś. Potrzebowałaś na to czasu. Odkochiwanie się także zajmuje trochę czasu. Przebywanie z mężem to jedyny sposób zorientowa­nia się, czy chcesz być z nim dalej, czy też nie.

Powstał między wami rozziew – powinnaś więc zacząć zwracać uwagę na innych mężczyzn. Zrezygnuj z dotychczasowej zależno­ści od męża i poszukaj towarzystwa innych. Dostatecznie długo trwałaś w związku opartym na wyłączności – teraz potrzebujesz nowych partnerów do rozmowy.

Czy mam z nim sypiać

Dla własnego dobra podtrzymuj małżeńskie współżycie. Zapo­minając o własnych potrzebach seksualnych wymierzasz sobie karę. Choćbyś była na męża wściekła, zacznie on pojawiać się coraz częściej w twych myślach w miarę narastania twych potrzeb seksualnych.

Pracuj nad swymi umiejętnościami

Jednocześnie powinnaś pracować nad sobą w dziedzinie przy­ciągania mężczyzn i prowadzenia z nimi rozmowy. Nawiązuj rozmowę z tymi, którzy wydają ci się sympatyczni, lecz nie pociągający. Trudno jest zacząć rozmowę z mężczyzną, jeśli przez cały czas zastanawiasz się, czy ty jemu także się podobasz.

Gdy potrafisz już nawiązać rozmowę, zwróć się ku tym mężczyznom, którzy ci się podobają. Niektórzy lubią grać rolę atakującego, lecz podrywają wyłącznie kobiety przyjaźnie na­stawione – takie jak ty. Jeśli nie chcesz posunąć się dalej, zawsze możesz taktownie odmówić.

Codziennie poświęć trochę czasu na miłe zajęcia. Powinny one naprawdę sprawiać ci przyjemność. Mogą to być rzeczy zupełnie zwyczajne, jak słuchanie twej ulubionej muzyki, zapisanie się na jakiś kurs, przesadzanie roślin doniczkowych czy plotki w gronie przyjaciółek. W ten sposób oderwiesz się od rzeczywistości i przestaniesz myśleć o mężu. Znajdź sobie rozrywkę, żeby nie chodzić z kwaśną miną.

Zrób teraz coś, na co zawsze miałaś ochotę, lecz brakowało ci energii. Nadszedł czas na trening osobowości, na weekend za miastem z przyjaciółkami, na zakup nowych strojów, na nową fryzurę czy zapisanie się do klubu. Jeśli sama nabierzesz lepszego mniemania o sobie, mąż na nowo cię zechce. A w każdym razie odmieniona w ten sposób wzbudzisz jego zainteresowanie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.