Zmiana układu sił

Czas pracuje na korzyść mężczyzny. Sam nie wie, jakim stał się cennym łupem, dopóki kobiety nie zaczną się za nim uganiać. Ta, która w młodości nie obdarzyłaby go nawet uśmiechem, dziś chce się z nim spotykać. Jeśli twój mąż jest więcej niż przeciętnym mężczyzną, staje się łakomym kąskiem dla swych rówieśnic i kobiet młodszych. Powinnaś wziąć to pod uwagę. Nawet jeśli mąż ma teraz mniej włosów na głowie i brzuszek, jest łupem cenniejszym niż kiedykolwiek, ponieważ jest starszy. Pod wieloma względami da się lubić. Zanim pozwolisz mu odejść, zastanów się dobrze – zrezygnujesz w ten sposób ze związku, który może się okazać ostatnim w twoim życiu.

Wydaje ci się może, że gdy tylko odzyskasz wolność, zbiegną się do ciebie dawni adoratorzy. Kto wie – lepiej jednak upewnić się o tym zawczasu. Zadzwoń do paru dawnych ukochanych i sprawdź, czy ucieszą się z twego telefonu. Realistyczne oczekiwa­nia pomogą ci podjąć słuszną decyzję.

Plany na przyszłość

Możesz wzmocnić więzy łączące cię z mężem, jeśli aktywnie włączysz się w tworzenie planów na przyszłość. Jeśli traktujesz waszą wspólną przyszłość jako więź, zainwestuj weń czas, pienią­dze i wysiłek.

Szczęście w małżeństwie opiera się na szczęśliwej przeszłości, teraźniejszości i – przede wszystkim – przyszłości. Początkowy okres waszego związku należał do najlepszych, spodziewaliście się bowiem szczęśliwej przyszłości. Nie powinniście teraz zaprzestać robienia planów na taką przyszłość tylko dlatego, że spory kawał życia już za wami. Zawsze jest coś nowego, co można zobaczyć lub przeżyć.

Znajdujecie się wraz z mężem na łodzi ratunkowej i razem wiosłujecie pod prąd. Jeśli nawet on swoją zdradą naraził tę łódź na niebezpieczeństwo, twoja odpowiedź nie powinna polegać na robieniu jeszcze dziur w kadłubie. Możesz z nim wojować, gdy jesteście sami – lecz wobec świata powinnaś stać u jego boku.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.