ZNAJDŹ POŚREDNIE ROZWIĄZANIE

Niektóre kobiety traktują swych mężów w taki sposób, jakby zdrada małżeńska była najcięższą zbrodnią. Nawet jeśli skądinąd są przeciwniczkami kary śmierci, chętnie okazałyby okrucieństwo wobec niewiernego męża. Chcą go zabić, wykastrować, rozwieść się z nim, a także zrobić parę innych rzeczy, których przez delikatność wolę tu nie wymieniać.

Na drugim biegunie znajdują się kobiety, które ignorują mężowską zdradę. ?Nic takiego się nie stało” – powiedzą, zwłaszcza gdy romans nie przysparza wstydu rodzinie. Mogą się zdarzyć jakieś pogróżki, lecz cała sprawa nie skłania żony do działania.

Czy kobieta może sprzeciwiać się mężowskiemu romansowi, lecz uczynić to z umiarem? Czy istnieje jakieś pośrednie rozwiąza­nie? Gdyby chodziło o poważny problem innego rodzaju, nie odeszłabyś przecież bez słowa ani też nie zignorowałabyś całej sprawy. Ten problem niczym nie różni się od innych. Pośrednim rozwiązaniem jakiego szukasz, jest plan działania, który przynie­sie pożądane rezultaty. Wystarczy, że poświęcisz swym kłopotom parę minut dziennie – i skuteczny plan będzie gotowy.

Co powiedzieć, gdy dowiesz się o wszystkim

Poproś, by zerwał z tamtą. ?Proszę, nie rób tego więcej. Bardzo cię kocham i nie potrafię przestać” – te słowa powinny skutecznie stłumić jego radość z przebywania z tamtą kobietą. Bądź rozważ­na, ale nie zrywaj z nim kontaktu. ?Nie będę nalegać. Nie wyrzucę cię z domu. Nie odsunę cię od dzieci. Nie przestanę okazywać ci miłości.” To właśnie powinnaś mu powiedzieć, on zaś przekaże to kochance. Słowa te wyprowadzą ją z równowagi bardziej nawet, niż ciebie wyprowadza z równowagi jej osoba.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.