?Pieniądze są wspólne”

Miłość nie oznacza zgody na swobodne korzystanie z funduszy partnera. Sprawy finansowe mogą was łączyć tylko wtedy, gdy solidarnie płacicie rachunki i uzgadniacie sposób wydawania pieniędzy. Jeśli któreś z was uważa, że drugie ma nieuzasadnioną przewagę w dziedzinie finansów, w waszym małżeństwie rodzi się niezgoda. Ten, kto uważa, że jest wykorzystywany, powinien czuć się na tyle swobodnie, by mógł wynegocjować bardziej mu odpowiadające rozwiązanie.

?Miłość wszystko zwycięża”

Nie należy dążyć do perfekcji. W końcu on także nie jest ideałem. Wzajemna bliskość małżonków wyolbrzymia ich nie­przyjemne przyzwyczajenia. Powinnaś teraz otwarcie powiedzieć, co cię drażni – i pozwolić mężowi także się wypowiedzieć! Jeśli zdusicie to w sobie, frustracja zniszczy wasze szczęście lub wybuchnie w postaci nieoczekiwanego ataku na współmałżonka.

Pomocna będzie tu wzajemna krytyka i podchodzenie z humo­rem do waszych niedoskonałości. Mimo całej swej miłości do ciebie, rodzice czasem cię strofowali – tego samego możesz oczekiwać od męża. Otwarcie mówiąc sobie nawzajem, o co macie do siebie żal, uczynicie wasz związek trwalszym i silniejszym.

?Gdybyś mnie kochał, wiedziałbyś, czego chcę”

Twój mąż nie ma pojęcia, o czym myślisz, dopóki mu nie powiesz. Jeśli chcesz, żeby sprawił ci przyjemność, musisz poinfor­mować go, czego pragniesz. Opowiadaj o swych potrzebach, o tym, co cię bawi i jak chciałabyś spędzać czas. Jeśli na urodziny chciałabyś dostać coś z biżuterii, powiedz o tym mężowi. Inaczej podaruje ci zmywarkę do naczyń, a ty nie będziesz miała podstaw do narzekania!

Nie licz na to, że mąż będzie czytał w twoich myślach. Musi upłynąć wiele lat, zanim pozna cię na tyle dobrze, by odgadywać twoje pragnienia. A zresztą, one także się zmieniają.

Mężczyźni mają instynkt seksualny

Nawet mężczyzna bardzo doświadczony nie zawsze jest eksper­tem w dziedzinie seksu czy z góry wie, jak cię zadowolić. Powiedz mu, co lubisz. Jeśli on nie zaspokoi ciebie, sama wkrótce nabierzesz niechęci do obowiązku zaspokajania jego.

Miłość cementuje małżeństwo

Tym, co naprawdę cementuje małżeństwo, są starania każdego z was, by drugie dobrze się czuło w tym związku. Trzeba zapomnieć o przejściowym cierpieniu czy gniewie – macie bowiem wspólny cel w życiu.

?Jemu potrzebna jest kobieta niezależna”

Jeśli masz lepszą pracę i więcej zarabiasz, możesz sama o siebie zadbać. Mąż zdaje sobie sprawę z twej rosnącej niezależności. Dawaj mu poznać, że z każdym dniem coraz bardziej go potrze­bujesz. Obawia się, że możesz poznać innych, atrakcyjnych męż­czyzn, przy których on wyda ci się do niczego, oraz że będzie ci przeszkadzał w karierze zawodowej. Mąż potrzebuje kobiety nieza­leżnej od innych lecz nie od niego. Pragnie móc na ciebie liczyć jako na osobę, która wraz z nim buduje wygodną egzystencję rodziny.

?Czas leczy wszystkie rany”

Sam tylko upływ czasu nie rozwiąże wszystkich problemów. Poważne problemy narastają, gdy są ignorowane – a wraz z nimi narasta też niezadowolenie. Wszelkie problemy należy roz­wiązywać jak najszybciej, by mógł rozpocząć się proces gojenia ran.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.