LEPSZE DOPASOWANIE

Potrzeby podstawowe

Jeśli mąż czuje się z tobą swobodnie, będzie mu dobrze w małżeństwie. Odpowiedni zakres swobody, możliwy do przyję­cia dla was obojga, ułatwi ci współżycie z mężem. Wysłuchaj jego zastrzeżeń i wypowiedz własne. W ten sposób każde z was zrozumie mniej oczywiste lecz także ważne potrzeby drugiego.

Cisza i spokój

Zwróć uwagę, jak wiele ciszy i spokoju potrzebuje twój mąż, by się zastanowić, popracować umysłowo czy zregenerować siły po ciężkim dniu. Jeśli jego zdaniem zbyt dużo mówisz, zacznie cię unikać. Jeśli mówisz zbyt mało – włączy telewizor.

Nadmiar spokojnego życia powoduje zniecierpliwienie i niepo­kój. Prowadź z mężem dłuższe rozmowy lub słuchajcie muzyki, by wprawić się w odpowiedni nastrój. Z kolei dzień spędzony na stadionie czy głośnym koncercie wywołuje marzenie o domowym zaciszu. Jeśli mąż rzadko miewa spokojne chwile, unikaj w domu niepotrzebnego hałasu. Gdy jest zmęczony, odzywaj się rzadziej.

Ulubione dania

Przyrządzaj mu jego ulubione dania. Coś, co ty sama najbar­dziej lubisz, nie sprawi mu takiej przyjemności jak potrawa, za którą sam przepada. W czasie weekendu zaserwuj mu takie właśnie danie. Jeśli jego ulubioną potrawą jest hot dog z chili, naucz się przyrządzać to danie po mistrzowsku.

Wygoda

Jeśli twój mąż jest wysoki, lubi duże przedmioty. Małe krzesła czy ręczniki najpewniej go irytują. Kupuj do domu to, co ci odpowiada, ale nie zapominaj przy tym o swym olbrzymie.

Ty i mąż macie zapewne odmienne wymagania, jeśli chodzi o porządek w domu. Zmuszony do życia w bałaganie, mąż nie będzie z tobą szczęśliwy. Jeśli natomiast jesteś perfekcjonistką w tej dziedzinie, życie z tobą będzie go zbyt wiele kosztować. Potrzebuje swobody: niech mu będzie wolno postawić szklankę na stole, wytrzeć się ręcznikiem dla gości czy porozrzucać wszędzie przeczytane gazety. Jeśli pod tym względem stoicie na dwóch różnych biegunach, wyznacz przynajmniej w domu jakieś pomie­szczenia, gdzie każde z was będzie mogło zachowywać się tak, jak mu wygodnie.

Coś nowego

Nowe pomysły mogą wzmocnić wasz związek. Nie musi to być nic wielkiego – chodzi tylko o to, by było inne niż dotąd. Nie nosisz przecież ciągle tej samej sukienki i nie podajesz tych samych potraw na obiad i kolację – zadbaj więc o to, by wasze codzienne życie także nie było ciągle identyczne. Nowe tematy do rozmów dowodzą żywości twego umysłu.

Jego sumienie

Poznaj stan mężowskiego sumienia, by nie spowodować u niego poważniejszych konfliktów moralnych w kwestiach nie związa­nych z jego niewiernością. Powinnaś przy tym kierować się stopniem, w jakim mąż utożsamia się z wartościami takimi jak rodzina, religia czy kultura.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.