Milczek

Jeśli twój mąż zbyt rzadko się odzywa, powinnaś prowokować go do odpowiedzi. Zmuś go, by zaczął się z tobą spierać. Spytaj na przykład: ?Jesteś pewien, że naprawdę dobrze przeprowadziłeś to zagranie?”, albo ?Twój brat jest chyba bardziej inteligentny od ciebie, prawda?”

Gaduła

Jeśli twój mąż mówi za dużo, daj mu znać, że potrzebujesz chwili spokoju. Opowiedz mu, co wydarzyło się nowego, i spytaj, jak rozwiązałby problemy światowe. Niech zastanawia się nad czymś więcej niż tylko nad sprawami rodziny i własnej pracy. Należy zawsze o krok wyprzedzać innych. Jeśli zadasz mu inteligentne pytania, będzie musiał posiedzieć cicho, zanim obmyśli odpowie­dzi.

Zgodność

Miłość nie oznacza, że musicie we wszystkim zgadzać się ze sobą. Możecie mieć odmienne poglądy. Twój mąż miewa plany, o których cię nie informuje. Tego typu przemilczane zamiary możesz poznać w jeden tylko sposób: rozmawiając z nim. Nie traktuj odmienności poglądów jako ataku na twoją osobę.

Nawet jeśli nie jesteście zgodni co do spraw podstawowych jak sposób ubierania się czy orientacja polityczna, nie powinniście zmieniać poglądów. Gdyby mąż się zmienił, efekty tej zmiany mogłyby ci wcale nie odpowiadać.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.