POWRÓT DO WIERNOŚCI

Nikt nie pozostaje takim samym człowiekiem przez całe życie, nawet jeśli bardzo się stara. Oceniając kogoś na podstawie zdjęcia i zapamiętując go takim po wsze czasy, nie potrafisz powiedzieć, jaki jest teraz. Twój mąż nie jest już dziś tym samym człowiekiem, którego kiedyś poznałaś i poślubiłaś; dla ciebie jednak pozostał taki, jaki był podczas waszego pierwszego spotkania. Zmiany, jakie w nim zaszły, są niewidoczne, mogłaś je więc przeoczyć.

Nie zdołasz utrzymać tego nastroju z początków waszej znajo­mości, kiedy wszystko było dla was nowe i nieznane. Wzajemna ciekawość i zakochanie, nerwowość w chwili spotkania z waszymi rodzinami i przyjaciółmi – tego wszystkiego nie da się powtórzyć. Lecz nawet mała zmiana w mężu wzbudziłaby twoją ciekawość. Gdyby nagle zaczął przedkładać muzykę klasyczną nad country, postanowił codziennie odbywać dwumilowy spacer, zaczął inaczej się czesać albo ubierać – zaczęłabyś się zastanawiać nad przy­czynami takiej odmiany.

Jeśli przez jakiś czas nie śledziłaś myśli męża, nie znasz jego obecnych poglądów. Zadaj mu raz jeszcze te same pytania, na jakie odpowiedział ci już wiele lat temu. Odpowiedzi, jakie usłyszysz, będą dziś inne niż wtedy. Zorientujesz się, że pod pewnymi względami stał się obcy – a to może być ekscytujące.

Także i ty się zmieniłaś. Zmiany te wzmagają jego ciekawość i podtrzymują zainteresowanie tobą.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.