Rozmowa powinna być ciekawa

Babska paplanina niejednego męża skłania do odejścia od żony. Jak odróżnić wypowiedzi bezwartościowe od wartościowych? Zależy to od tego czy temat tej wypowiedzi interesuje ciebie lub męża. Powinnaś zadawać sobie pytanie: ?W jaki sposób wpływa to na nasze życie?”

Słowa mogą zmienić nastrój, wzbudzić wielką namiętność lub rozbawić. Dlatego powinnaś stosować poniższe techniki:

Mów o ludziach, miejscach i wydarzeniach znanych mężowi, nie zaś o twoich krewnych i znajomych, których on nigdy nie spotkał. W przeciwnym wypadku wasza rozmowa będzie równie zajmująca, co wysłuchiwanie czyichś opowiadań o wakacjach, wspartych wodzeniem palcem po mapie – nie widzisz w końcu nic oprócz czerwonych i niebieskich kreseczek.

Nie licz na to, że mąż zawsze wie, do czego przywiązujesz wagę. Wyjaśnij, dlaczego dany temat cię interesuje albo jakie związki łączą cię z osobami, o których opowiadasz.

Większość mężczyzn interesuje się sportem i wynikami spor­towymi. Zakładają oni z góry, że kobietom sport wydaje się równie pasjonujący, mówią więc nieustannie o meczach i rekordzi­stach. Kobiety najczęściej popełniają ten sam błąd, opowiadając o swych przyjaciółkach tak, jakby mąż świetnie je znał. Jeśli mąż nie zna ludzi, o których mówisz, czuje się jakby po raz pierwszy natrafił w radio na kolejny odcinek jakiejś opery mydlanej. Ogranicz tematy rozmów do sfery interesującej was oboje. Za­czynając mówić o czym innym, wprowadź go w temat i stwórz jakiś układ odniesienia. Jeśli po trzech czy czterech minutach nie zauważasz u męża żadnych oznak zainteresowania, powinnaś zmienić temat.

Podczas rozmowy mierz czas, by sprawdzić, jak długo każde z was mówi i słucha. Jeśli więcej niż połowę rozmowy zajmują twoje wypowiedzi, sytuacja ta jest dla ciebie niekorzystna i powin­naś trochę się pohamować. Jeśli mąż odzywa się zbyt rzadko, masz powody do niepokoju – zachowuje się zbyt cicho. Najlepszym dowodem na to, że mężowi odpowiada temat waszej rozmowy, jest jego aktywny w niej udział – pytania, komentarze lub kontakt wzrokowy. Gdy poznasz już wpływ, jaki mają na niego twoje słowa czy wybierane przez ciebie tematy rozmowy, możesz w ten sposób wywołać dowolne nastroje według swego uznania.

Rozmowa o jego sukcesach i cechach, dzięki którym sukcesy te osiąga, pomoże mu zachować entuzjastyczne podejście do pracy i do ciebie. Pragnie pochwalić się sukcesami i wytłumaczyć się z porażek.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.