Znaczenie rodziny

Ponowna zdrada stanie się trudniejsza, jeśli zdołasz zwiększyć znaczenie rodziny w życiu męża. Oto okazja do spotkań w więk­szym gronie i jednocześnie do wzmocnienia więzi rodzinnych.

  1. Święta
  2. Obowiązki religijne
  3. Święta narodowe
  4. Rocznice
  5. Urodziny
  6. Promocje
  7. Pogrzeby
  8. Śluby
  9. Narodziny dziecka

Choroby w rodzinie

Zwłaszcza przy takich okazjach powinnaś spraszać całą rodzinę i być dla wszystkich miła. Chcesz przecież, by rodzina męża ceniła cię i popierała.

Uczcie się od wdów

Wdowy mogą wam bardzo pomóc. Usłyszycie od nich często: ?Cieszcie się waszym wspólnym życiem – każdy dzień to dar niebios. Niech to będzie dla was przypomnieniem, że czas spędzony razem jest rzeczą cenną.

ROZMAWIAJCIE JAK NAJWIĘCEJ

Bez względu na to, czy kochasz męża, czy też jesteś na niego zła, nie wolno wam przestać ze sobą rozmawiać. Nakłaniaj go do wyrażania myśli, jak to robiłaś za czasów narzeczeńskich. Mawia­łaś wtedy: ?Mogłabym słuchać cię godzinami”. ?Opowiedz coś jeszcze”, czy ?A ty jak sądzisz?” Teraz mąż potrzebuje twego znaku, że znów chcesz go słuchać. Słowem ?rozmowa” określam tu porozumiewanie się, przekazywanie i odbieranie informacji i uczuć.

Rozmowa jest korzystna dla waszego związku, jeśli zawiera wszystkie cztery elementy porozumiewania się. W tej chwili znajdujesz się w sytuacji kryzysowej – nie jesteś jednak pierwszą na świecie kobietą zdradzoną przez męża. Dobrze wiesz, że wiele kobiet przed tobą znalazło się w tej samej sytuacji, a wiele z nich

pozostało potem szczęśliwymi mężatkami. Musisz po prostu zdobyć to, co jest ci potrzebne do szczęścia. Nie przeciągaj rozmów – czas ma także swoją wartość.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.