Ty masz większe szanse

Twój mąż może zwodzić kochankę. Obiecuje, że odejdzie od ciebie, lecz zwleka z rozwodem albo podaje bliżej nieokreślony termin, na przykład ?Kiedy dzieci będą trochę starsze”, ?Po śmierci mojej matki” czy ?Kiedy lepiej stanę na nogach finan­sowo”. W rzeczywistości może wcale nie planować rozwodu.

Zasadniczo chciałby zatrzymać was obie. Obiecuje więc tamtej tyle, ile trzeba, by zapobiec zerwaniu z jej strony. Jej strategia polega zaś na czekaniu, aż ty wyrzucisz go z domu.

Ujawnij jego oszustwa. Stwórz sytuację, w której nie będzie mógł odejść. Możesz powiedzieć, że chyba jesteś w ciąży, albo że musisz poddać się badaniom lekarskim. Zaproś jego rodziców na dłuższy pobyt w waszym domu. Wszystko to zaboli kochankę, która zacznie wątpić w prawdziwość jego wyjaśnień, że przez jakiś czas będzie musiał więcej siedzieć w domu.

Jej szczęście opiera się na miłosnym zaślepieniu. Wystarczy taka chwila prawdy, by zrozumiała, że on cię nie opuści. Wyobraź sobie taką scenę: ona szlocha cała we łzach. Jak zareaguje twój mąż? Najprawdopodobniej odejdzie. A w każdym razie nabierze pew­nych wątpliwości:

  1. Z tobą przetrwał już ciężkie chwile i dobrze wie, że można na tobie polegać. Ale jak to jest z nią?
  2. Wie, że ty kochasz go naprawdę. A ona?
  3. Wie, że wasze dzieci potrzebują i jego, i ciebie. Czy ją także? I czy zaakceptują jej obecność?
  4. Wie, że jego rodzina cię lubi. Czy jednak rodzina zechce się odezwać do niej, a także do niego samego?

Jeśli tamta podejrzewa, że twój mąż coś jeszcze czuje do ciebie, dobrze wie, że zdołasz go odzyskać. Nawet jeśli on twierdzi, że wasz związek przestał już istnieć, w rzeczywistości nastąpi to dopiero wtedy, gdy ty podejmiesz taką decyzję. Choćby mąż wyprowadził się już z domu, wróci zapewne, jeśli tylko nie odetniesz mu drogi powrotu.

Nieprzewidziane wydarzenia domowe

Kładź szczególny nacisk na nieprzewidziane wydarzenia domo­we; odwróci to jego uwagę od kochanki. Powiedz, że musisz wziąć jego samochód, że trzeba zawieźć psa do weterynarza, że zalało wam łazienkę. Mąż tak się tym przejmie, że spóźni się na spotkanie z kochanką. Fakt ten wprawi ją w przygnębienie – lecz o to właśnie ci chodzi.

Jego spóźnienie wzmaga lęki tamtej; postaraj się więc odwrócić czymś jego uwagę, by odwlec ich spotkanie. Jeśli trzeba, pomóż mu szukać kluczyków do samochodu i nie spiesz się przy tym.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.