KONFRONTACJA

Jeśli nie jesteś mężowi zupełnie obojętna, okłamywanie cię sprawia mu przykrość. Konfrontację powinnaś tak wyreżysero­wać, by przykrość przezeń odczuwana była możliwie jak najwięk­sza. Zacznij na przykład od sentymentalnych wspomnień. Gdy rozmowa się rozkręci, zadaj pytanie, które od początku chcesz postawić: ?Kochanie, a co ty tak naprawdę robiłeś w ostatnią sobotę po południu?”

Nie licz zbytnio na to, że mąż powie ci prawdę. Jego reakcję na to pytanie będziesz może musiała odpowiednio zinterpretować. Czy zająknął się lub odwrócił wzrok? A może stał się agresywny lub szczególnie serdeczny i zaczął cię uspokajać? Nawet jeśli przytrafił mu się skok w bok, mogło to wywołać konflikt wewnętrzny tak silny, że twój mąż obieca sobie nigdy więcej cię nie zdradzić.

Możesz też zaplanować długą rozmowę. Pojedziecie gdzieś za miasto, gdzie będziecie tylko we dwoje i gdzie mąż nie będzie mógł cię unikać. Sprawdź jego prawdomówność zadając pytania, na które znasz już odpowiedzi, a potem wprost, czy cię zdradza. Możesz przyłapać go w momencie, kiedy nie będzie akurat miał się na baczności. Jeśli skłamie, zauważysz zmianę tonu. Stosując tę metodę możesz wszystko wygrać albo wszystko stracić. Jeśli twój mąż zdobędzie się na kłamstwo, od tej pory będzie postępował ze zdwojoną ostrożnością. Unikaj oskarżycielskiego tonu – w ten sposób na pewno nie dowiesz się prawdy. Znacznie lepsza postawa to: ?Kocham cię i razem jakoś sobie z tym poradzimy”.

Twój mąż prawdopodobnie zwodzi tamtą jakimiś w połowie tylko prawdziwymi opowieściami, zwłaszcza na twój temat. Nie mówi jej na przykład o czasach, kiedy był z tobą szczęśliwy, ani też o waszym ostatnim namiętnym stosunku. Powiedz mu, że oszuku­je tamtą, która tak naprawdę wcale go nie zna. Powinien zrozumieć, że podczas gdy ty akceptujesz go całkowicie takim, jaki jest, tamta może mieć jakieś zastrzeżenia.

Jeśli mąż jest zbyt pewny siebie, powinnaś go skrytykować (i to ostrzej zazwyczaj). Mówisz rzeczy przykre – używaj jednak tonu łagodnego, nie zaś wrogiego. Przypomnij, że w przeszłości zdarza­ło mu się robić coś, czego teraz się wstydzi, że wcale nie jest tak błyskotliwy, jak sądzi tamta, że może mieć kłopoty z potencją, że starzeje się i nie jest już taki jak dawniej. Następnie powiedz, że wiedząc o tym. mimo wszystko nadal go kochasz. Spytaj, jak może zareagować tamta, gdy wady te wreszcie wyjdą na jaw. Sprowadź jego marzenia na ziemię, rozwiewając wszelkie złudzenia na temat romansu idealnego.

Skoncentruj się na kłopotach związanych z tak wielką zmianą w jego życiu. Inne otoczenie, inne perspektywy na przyszłość, inny tryb życia. Rozmowa o rozwodzie budzi wewnętrzny sprzeciw i mąż może poczuć się głęboko winny, ponieważ to w końcu nie ty doprowadziłaś do powstania problemów.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.