IMPAS

Osiągnęliście może wraz z mężem taki etap, gdy niewiele już pozostało z waszego związku. Mieszkacie jeszcze razem – ty jednak wiesz, że jego uczucia ulokowane są gdzie indziej. Krótko mówiąc, całkiem otwarcie spotyka się z inną kobietą. Nie żyjecie już ze sobą, a formalne rozwiązanie waszego związku drogą całkowitego rozstania jest tylko kwestią czasu. Chciałabyś jednak sprawić, by na nowo cię pokochał i zajął się tobą. Oto sposoby działania, jakie mogą okazać się pomocne. Nie są to sposoby łatwe, wymagają bowiem od ciebie opanowania – na ogół jednak samokontrola ta się opłaca.

ZMIANA CHARAKTERU ZWIĄZKU

Zmiana atmosfery domowej

Wprowadź w domu pozytywny nastrój radości i zabawy. Jeśli nawet sama nie jesteś w stanie tryskać radością, co najmniej raz w tygodniu zapraszaj lubiących dobrą zabawę przyjaciół. Urzą­dzaj przyjęcia, grajcie w karty, słuchajcie muzyki albo oglądaj­cie film na wideo i przyrządzajcie prażoną kukurydzę. Jeśli randki twego męża bywają nudne, poczuje, że wolałby zostać w domu.

Nowe zajęcia

Zacznij zajmować się czymś nowym, co – jak wiesz – zaciekawi­łoby męża i co sam chętnie by robił. Możesz na przykład budować stojak na gazety, zająć się olbrzymią układanką, zapraszać przyjaciół na brydża we wtorkowe wieczory, nauczyć się gotować wykwintne dania czy przemalować korytarz.

Życie towarzyskie

Zacznij jak najwięcej wychodzić z domu w celach towarzyskich. W sytuacji, w jakiej się znajdujesz, nie wszystko sprawi ci przyjemność – nie powinnaś jednak sprawiać wrażenia przegranej. W końcu dawniej potrafiłaś się cieszyć wieloma rzeczami, choć nie miałaś jeszcze męża u swego boku – wróć więc do tych zajęć. Uśmiechaj się przy tym – w przeciwnym wypadku nawet ci, których dawniej odrzuciłaś, nie zobaczą w tobie osoby atrakcyj­nej.

Poprawa samopoczucia

Wpadnij w nastrój pracy nad sobą. Zajmij się joggingiem albo kup sobie nowe stroje – zrób krok naprzód. Możesz też zapisać się na jakiś kurs albo przyłączyć się do towarzystwa, które da ci coś nowego. Nowe pomysły mogą zmienić twe poglądy.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.