OCEŃ WALORY RYWALKI

Dowiedziawszy się o istnieniu kochanki, poczujesz nie tylko ból i gniew. Gdy minie pierwszy szok i smutek, zaczynasz porów­nywać tamtą ze sobą. Zastanawiasz się, co też widzi w niej twój mąż, skoro ma ciebie. Stwierdzasz na przykład: ?Tamta jest młodsza, ale głupsza”, czy: ?Ona ma większą klasę, ale ja jestem lepszym kompanem.”

I tak w pewnym momencie zaczniesz dokonywać ogólnej oceny zalet i wad tamtej w porównaniu z twymi własnymi przymiotami. Nie czynisz tego być może świadomie i rozmyślnie – lecz trudno uniknąć takich porównań. A poza tym wiedza o rywalce wyjdzie ci na dobre. Jeśli chcesz walczyć o męża, możesz dzięki tej wiedzy opracować bardziej skuteczny plan bitwy.

Istnieje powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają. Mawia się też, że ludzie jednego pokroju trzymają się razem. Obydwa te stwierdzenia do pewnego stopnia wskazują ci drogę, jaką powin­naś obrać.

Wiesz już na pewno, jaki typ kobiety twój mąż uważa za swój ideał, i w jakim stopniu ty od tego odbiegasz. Choć może to być zadanie przykre, porównaj teraz z tym ideałem kochankę męża. Z niejaką radością stwierdzisz, że także i jej sporo w tej dziedzinie brakuje.

Przekonasz się najpewniej, że tamta nie jest ani trochę bliższa ideału niż ty. Ściślej biorąc, to właśnie ty znacznie bardziej przypominasz ów ideał. No, powiedz wreszcie to, co myślisz: ?Nie pojmuję, co on w niej widzi.” Skoro od razu widać, że tamta nie jest jego partnerką idealną, to dlaczego zawraca sobie nią głowę? Oto odpowiedź: kochanka stanowi odwrotność ciebie. Jeśli jego ideał to kobieta przystojna i jednocześnie świetna kucharka, ty zaś jesteś atrakcyjna lecz nie potrafisz gotować, tamta może okazać się doskonale gotującą brzydulą. W takim wypadku, jeśli nadal zależy ci na mężu, sprawa jest prosta: musisz nauczyć się lepiej gotować.

Nawet jeśli tamta stanowi odwrotność ciebie, jeśli chodzi o cechy mężowskiego ideału kobiety, może jej brakować wielu zalet, które ty z kolei posiadasz. Jeśli tak jest rzeczywiście, nie wpadaj w rozpacz: jest bardzo mało prawdopodobne, by mąż odszedł do tamtej. Przyciągniesz go do siebie wykorzystując swe własne zalety i ich brak u kochanki.

Może być jednak inaczej: oto zorientujesz się, że tamta posiada te same cechy, co ty, lecz bardziej nasilone. Powiedzmy, że dla twego męża ideałem jest kobieta inteligentna, seksowna, zamożna, wykształcona i z dobrej rodziny. Wszystkie te cechy posiadasz w pewnym stopniu. Jeśli tamta jest bardziej inteligentna i seksow­na, ma więcej pieniędzy od ciebie, ukończyła lepszą szkołę i pochodzi z rodziny jeszcze lepszej niż twoja, masz powody do poważnego zmartwienia.

Gdy koncentrujesz się na podobieństwach między tobą i mę­żowską kochanką, nie zaś na różnicach, tamta stanowi większe zagrożenie. W końcu mąż wybrał kiedyś ciebie – musisz więc mieć sporo cech, które mu odpowiadają. Jeśli w tamtej dostrzeże te same zalety, stoisz wobec prawdziwej rywalki, która może zawład­nąć jego sercem.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.