Opracuj plan działania

Uważasz się za osobę szczerą i prostolinijną, która zawsze mówi to, co myśli – nie zaś za wyrachowaną intrygantkę czy manipulatorkę. Może będziesz musiała zmienić taktykę postępowania. W pojedynkę musisz stawić czoła dwóm osobom.

Twój mąż uprawia różne machinacje, by utrzymać przy sobie dwie kobiety – ciebie i kochankę, albo wybrać którąś z was. Kochanka także intryguje, chcąc zdobyć go tylko dla siebie, i to na swoich warunkach. Musisz więc opracować własny plan bitwy, by wymanewrować ich oboje.

Nie traktuj męża i kochanki jako jedności, której jedynym celem jest wyeliminowanie ciebie z gry. W rzeczywistości każdemu z nich przyświecają zupełnie różne cele. Niektóre z metod, jakie poznasz za chwilę, umożliwią ci wbicie klina między tych dwoje. Sposoby te polegają na kalkulacji, lecz nie jest to zimne wyrachowanie.

Ich skuteczność zależy od okoliczności. Dlatego opisuję tu wiele różnych metod działania. Przedstawione są w kolejności; jeśli więc któryś sposób w twoim wypadku nie skutkuje, możesz natych­miast przejść do następnego. Stosuj je wtedy, gdy sama wiesz o mężowskim romansie, on jednak nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy.

Oceń przydatność metod

Jeśli obecny romans nie jest pierwszą taką sprawą w życiu twego męża, wyda ci się być może, że znasz już drogę wiodącą ku zerwaniu jego pozamałżeńskiego związku. Lecz nie ciesz się przedwcześnie. Metoda, która podziałała poprzednim razem, może teraz okazać się nieskuteczna. Twój mąż jest już na nią uodporniony.

Mając do czynienia z recydywistą, musisz z zasady stosować techniki silniej działające. Jeśli korzystasz z tych samych środków, co poprzednio, powinnaś zwiększyć intensywność ich stosowania.

Zadbaj o własne przyjemności

Czy całą swą energię poświęcałaś dotąd mężowi? Może poszłaś do pracy, żeby on mógł skończyć studia, albo pomagałaś mu w karierze zaniedbując własny rozwój zawodowy? A może dbałaś wyłącznie o to, by on wyglądał na człowieka sukcesu, gdy tymczasem twoja własna garderoba pozostawiała wiele do życze­nia?

Jeśli byłaś zawsze oddaną i pełną poświęcenia żoną, teraz – dowiedziawszy się o mężowskiej niewierności – cierpisz znacznie bardziej. Co gorsza, całą winę przypisujesz sobie i zaczynasz poświęcać się jeszcze bardziej. Żałujesz, że nie potrafisz dać mu jeszcze więcej; modlisz się, by dostrzegł twe walory i zapomniał o innych kobietach. Jesteś dla niego coraz milsza i robisz coraz więcej – a jednak jego romans trwa, a nawet przybiera na sile.

Może się okazać, że w porównaniu z tobą – tamta ma przykry charakter i skłonności do dominacji. Kobieta taka domaga się poświęcania jej czasu i uwagi, a jej zachowanie sprawia, że twój mąż zaczyna uważać się za szczęściarza mając ją za kochankę. Jeśli tak właśnie jest, wiele rzeczy powinnaś się od niej nauczyć.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.