Pieniądze

Podobnie jak seks i domowe posiłki, także i pieniądze mogą stanowić twoją broń w walce o męża. Chodzi o to, by pozostawić mu mniej pieniędzy, które mógłby wydać na kochankę. Może ona nabrać przekonania, że oto pogarsza się jego sytuacja finansowa, czy nawet, że jego uczucie słabnie.

Jeśli mąż oddaje ci całą wypłatę, kontrolowanie domowych finansów nie będzie trudną sprawą. Jeśli nie – musisz zwiększyć wydatki na dom i na twoje własne potrzeby. W ten sposób mniej mu zostanie na kochankę.

Psikusy

Jeśli od dzieciństwa uczono cię, że należy walczyć uczciwie, a wszelkie brzydkie sztuczki są rzeczą niemoralną – potraktuj poniższe sposoby jako zwyczajne psikusy.

Pośrednia konfrontacja

Gdy odkryjesz mężowski romans i wiesz, kim jest jego kochan­ka, masz ochotę doprowadzić do konfrontacji. Pokusa ta jest niemal nieodparta – lecz powstrzymaj się jeszcze przez chwilę. Zawsze zdążysz stanąć z nimi twarzą w twarz, sama wybierając czas i miejsce. Panując nad sobą zyskujesz możliwość manipulo­wania sytuacją. Zdobyte informacje potraktuj jako coś cennego. Nie ujawniaj ich, lecz wykorzystaj.

Gdy mąż i jego kochanka nie zdają sobie sprawy, że wiesz o ich romansie, masz mocniejszą pozycję niż oni. Nie zawsze tak bywa, lecz w tym wypadku wiedza to istotnie potęga. Dowiedziawszy się o romansie, możesz zniszczyć go od wewnątrz. Najpierw spróbuj poniższych sposobów.

Aluzje

Zanim dojdzie do bezpośredniej konfrontacji, rób aluzje do mężowskiego romansu. Poużywaj sobie, robiąc złośliwe uwagi na temat jego kochanki.

Oto jak możesz zacząć rozmowę z mężem. ?Wyobraź sobie, cóż to za bezczelna baba! Pokłóciłam się z nią w sklepie. Czekałyśmy w kolejce do kasy, a ona – koleżanka z pracy, wiesz – mówi mi, że masz romans z Sandy.” (Tu wymień imię kochanki.) ?Oczywiście powiedziałam jej, że bardzo mnie kochasz i jesteś mi wierny.” (Podbuduj go, a teraz wystaw pazurki) ?I dodałam, że gdybyś nawet mnie zdradzał, to na pewno nie z kimś takim jak Sandy. Masz na to za dobry gust. Powiedziałam tej babie, że nie chciałbyś mieć do czynienia z taką zadzierającą nosa wstrętną dziwką bez żadnej klasy, jak Sandy.” (Założę się, że mówienie tego sprawi ci ogromną frajdę.)

Pozwól mu zaprzeczyć temu romansowi. Jeśli powie, że to nieprawda, powstrzymaj się od komentarzy. (W końcu możesz się mylić; jeśli zaś się nie mylisz, będziesz miała później wiele okazji do konfrontacji.) Pozwól mu też powtórzyć za tobą wszystkie negatywne opinie o tamtej. Jeśli rzeczywiście ma romans, niech go sobie sam wyperswaduje. Gdy mąż źle się wyraża o tamtej, a mimo to ich romans trwa nadal, jego słowa dostarczą ci dodatkowych informacji. Jeśli natomiast mówi o niej dobrze, sytuacja jest trudniejsza: łączy go z nią coś więcej niż tylko seks. Będziesz musiała uciec się do silniej działających sposobów.

Oto taka dodatkowa technika walki – zastosuj ją, jeśli jesteś zdecydowana na ogień odpowiedzieć ogniem (albo wodą, w zależ­ności od tego, co okaże się koniecznie).

Gambit dwóch kochanków

Skoro zmieszałaś już z błotem kochankę męża, będziesz mogła zaszkodzić jej jeszcze bardziej, o ile nadal nie dasz po sobie poznać, że wiesz już o romansie.

Możesz oto rozwinąć opinię o tamtej jako skończonej dziwce. Powiedz mężowi, że kobieta, o której mówiłaś mu poprzednio, ma dwóch kochanków, i że nie wiedzą oni o sobie nawzajem. Następnie opisz ich z wyglądu; jeden z opisów powinien z grubsza pasować do twego męża, drugi zaś – przedstawiać kogoś bardziej atrakcyjnego. Jeśli chcesz zranić męża jeszcze bardziej, powiedz, że tamta darzy podobno prawdziwą miłością tylko tego drugiego.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.