SPOSOBY, KTÓRYCH POWINNAŚ UNIKAĆ

Nie posługuj się dziećmi jako bronią w walce z mężem

Wyobraź sobie taką sytuację: siedzisz przy kolacji w towarzy­stwie dzieci. Twój mąż jest właśnie u kochanki. Najstarsze z dzieci pyta: ?Gdzie tata?”. Ty zaś odpowiadasz ze łzami w oczach: ?Tata jest u swojej dziewczyny.”

Możesz wyobrazić sobie także i dalszy ciąg. Oto dzieci mówią mężowi, że nie powinien mieć dziewczyny, że potrzebują go, kochają i nie chcą, by od nich odchodził. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że dzieci mogą stanowić potężną broń w twej walce o męża.

Broń to rzeczywiście potężna, lecz nie wolno się nią posługiwać. Po pierwsze, narażasz w ten sposób dzieci na bardzo silne cierpienie i rozstrój nerwowy. Po drugie, mąż uzna, że nie kochasz dzieci, skoro posługujesz się nimi do takich celów. Może na przykład odejść od ciebie i wystąpić o przyznanie dzieci jemu, nie zaś tobie.

Łapówka

Wpadniesz być może na pomysł zapłacenia kochance męża, by trzymała się od niego z daleka. Oprzyj się tej pokusie: w ten sposób możesz bowiem stracić zarówno pieniądze, jak i męża. Jest praktycznie niemożliwe, by udało ci się nakłonić tamtą do przeniesienia się do innego miasta. Skoro zaś kochanka pozosta­nie na miejscu, jak zdołasz zapobiec dalszym jej kontaktom z twoim mężem?

Jeśli koniecznie chcesz położyć kres romansowi przy pomocy łapówki, powinnaś mieć przynajmniej tyle rozsądku, by nie płacić całej sumy od razu. Przesyłaj jej pewną sumę raz na tydzień, dopóki trzyma się z dala od twego męża.

Może zdołasz przekupić ją pośrednio – zwłaszcza jeśli jest osobą naiwną lub niezamożną. Zorganizuj wszystko tak, by ?wygrała” udział w długim rejsie w czasie, gdy twój mąż nie może wziąć urlopu. Rejs powinien być jak najdłuższy, a przy tym najtańszy. Kup bilet w jedną stronę bez możliwości zwrotu. Czas spędzony z dala od siebie może położyć kres ich miłości, zwłaszcza gdy nie będą mogli kontaktować się telefonicznie. Istnieje też szansa, że tamta pozna w podróży kogoś innego i przestanie interesować się twoim mężem.

Pogróżki

Obmyśliłaś już pewno wiele gróźb, jakimi chciałabyś obrzucić męża lub jego kochankę. Niestety w większości nie działają one na twoją korzyść.

Po pierwsze niektóre groźby są karalne, i to nawet wtedy, gdy nie wprowadzisz ich w życie. Starając się zastraszyć tamtą groźbami przemocy fizycznej możesz wpakować się w poważne kłopoty. Kochanka męża byłaby zachwycona, gdybyś trafiła do więzienia czy szpitala psychiatrycznego.

Po drugie, nie odgrażaj się mężowi, że coś mu zrobisz. On może tobie zrobić coś znacznie gorszego.

Po trzecie, jeśli koniecznie chcesz komuś grozić, na swą ofiarę wybierz tamtą. Powiedz, że zepsujesz jej opinię w parafii czy sąsiedztwie. Nazwij ją ?rozbijaczką rodzin”, ?suką” czy ?obrzyd­liwą dziwką”, ale nie krytykuj jej umiejętności zawodowych. Mogłaby cię za to zaskarżyć! Zastanów się też, zanim podejmiesz próbę doprowadzenia do jej zwolnienia z pracy – w takiej sytuacji twój mąż mógłby wziąć ją na utrzymanie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.