ZDOBĄDŹ POMOCNIKÓW

Wydaje ci się może, że sama nie zdołasz wygrać z kochanką męża. Na szczęście nie musisz tego robić sama. Możesz otrzymać pomoc z wielu źródeł: od własnej rodziny, od rodziny męża (miejmy nadzieję), od przyjaciół, od duchownych.

Dorosłe dzieci

Mężowska zdrada i jej skutki dotkną wasze dzieci bez względu na ich wiek; jeśli jednak dzieci są już dorosłe, zyskasz dzięki nim większe możliwości działania. Dorosłym dzieciom powinnaś po­wiedzieć prawdę. Im bliższe są związki twojej córki z ojcem, tym większą pomoc możesz od niej otrzymać. Opowie mu o tym, co czujesz, a czego sama nie możesz mu powiedzieć; okaże też, jak bardzo zawiódł ją samą. A co z synem? Kobiety uważają często, że syn stanie po stronie ojca, że mężczyzn łączy szczególna solidar­ność. ?Tacy już są mężczyźni” – powiedzą, albo: ?Syn to zrozumie”. Jeśli twój syn znajduje się właśnie w okresie dojrzewa­nia, może istotnie odczuwać taką solidarność. Najczęściej jednak martwi się tobą i twoim cierpieniem i również stanie po twojej stronie.

Twoi rodzice

Nie ukrywaj mężowskiego romansu przed twymi rodzicami. Będą zapewne po twojej stronie, zapewnią ci wsparcie moralne i udzielą dobrych rad. Czy jednak zdołają przekonać twego męża, by zerwał z tamtą? Mogą w każdym razie porozmawiać z nim o niekorzystnym wpływie sytuacji na ich wnuki, nie okazując przy tym złości, od której ty nie potrafiłabyś się powstrzymać. Warto, by tego spróbowali.

A teściowie? Mogą stanąć po jego stronie – chyba że chodzi im przede wszystkim o dobro wnuków. Dziadkowie bardzo się obawiają, że wnuki przestaną ich kochać, że o nich zapomną albo znielubią dlatego, że babcia i dziadek nie gniewają się na tatusia.

Ważnym źródłem moralnego wsparcia w walce o męża może stać się także twoja dalsza rodzina. Najpierw musisz się zorien­tować, kogo z twych krewnych mąż darzy autentyczną sympatią. Miejmy nadzieję, że ty i twój mąż rozmawiacie jeszcze ze sobą na tyle otwarcie, byś mogła poznać jego prawdziwy stosunek do poszczególnych członków twej rodziny. Zacznij organizować spotkania rodzinne, zapraszając osoby, których towarzystwo mąż sobie ceni. Kontakty z twoją rodziną i owo szczególne poczucie więzi z nimi sprawi, że mąż zacznie myśleć o tym, jak bardzo będzie mu tych ludzi brakowało. Bez względu na to, jak atrakcyjną kobietą jest jego kochanka, będzie jej ogromnie trudno dorównać grupie twoich krewnych.

Pomoc w ratowaniu małżeństwa możesz też otrzymać od krewnych męża. Pytanie tylko, czy zechcą oni pomóc? Nawet jeśli nie możesz liczyć na świadomie udzielane wsparcie, zdołasz może wykorzystać wpływ tych ludzi na zachowanie twego męża. Zaproś ich na weekend albo wakacje. Z pewnością wyczują napięcie, jakie panować będzie w twym domu za każdym razem, gdy mąż wyjdzie do kochanki. Mężowi zależeć będzie na rodzinnym poczuciu solidarności, zadba o wygodę krewnych i zechce powspominać z nimi dobre dawne czasy – dlatego też zacznie zachowywać się przykładnie i więcej przebywać w domu. Powinno to sprawić, że kochanka stanie się jeszcze bardziej niepewna siebie i wymagająca. Przy tej okazji może wyjść na jaw tak wiele wad tamtej, że mąż zacznie tracić na nią ochotę.

Informując rodzinę męża o jego romansie rozmawiaj z nimi pojedynczo, nie zaś podczas obiadu rodzinnego. Jeśli zepsujesz im całą przyjemność obiadu – szczególnie uroczystego – możesz mocno zirytować ich swą niedelikatnością. Natomiast rozmawia­jąc z nimi po kolei zorientujesz się, kto z nich jest najbardziej wstrząśnięty nowiną, kto najbardziej zdecydowanie staje po twojej stronie, kto zdaje się zadowolony, kto oferuje ci swą pomoc i komu możesz zaufać. Co więcej, jeśli zorganizujesz spotkanie rodziny męża, by powiadomić ich o jego niewierności, mogą – powodo­wani solidarnością grupową – stanąć po jego stronie bez względu na to, co zrobił. A więc dziel i zdobywaj.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.