Zostańcie współlokatorami

Ogłoś zmianę charakteru waszego związku – zostańcie parą ?współlokatorów”. Traktuj męża, jak traktowałabyś lokatora czy gościa w twoim domu: grzecznie, lecz bez wtrącania się w jego sprawy.

Jeśli twoja obecność wywołuje u niego wyrzuty sumienia i złe samopoczucie, a wasz dom stał się domem pogrzebowym waszych uczuć, jasne jest, że ucieknie zeń, gdy tylko będzie go na to stać. Jeśli jednak mieszkanie wraz z tobą jest równie obojętne emoc­jonalnie jak przeprowadzka, gdyż stanowisz miłe, aseksualne towarzystwo, mąż będzie wolał zostać. Jest to rozwiązanie mniej kłopotliwe i kosztowne niż przeprowadzka.

Mąż powinien pozostać w pobliżu – w innym wypadku nie zdołasz wpłynąć nań w dostatecznym stopniu. Musisz rzecz jasna uświadomić mu, że nic cię już z nim nie wiąże i wolno ci robić, co tylko zechcesz.

Dyskrecja w sprawach seksu

Gdy ty i twój mąż mieszkacie razem jak para współłokatorów, nie powinnaś na jego oczach sprowadzać sobie partnera do łóżka. Umówcie się, że takie spotkania urządzać będziecie w domu tylko pod nieobecność drugiego z was. Wytłumacz mężowi, że w innym wypadku wszyscy – i wy oboje, i wasi nowi partnerzy – czulibyście się skrępowani sytuacją. Spróbuj trzymać się tych zasad przez co najmniej kilka miesięcy. Ujrzawszy cię z kimś innym in flagranti, twój mąż mógłby stracić resztki poczucia wspólnoty i coraz bardziej starać się zapomnieć o tobie.

Przede wszystkim dołóż wszelkich starań, by w jego obecności zachowywać możliwie jak najwięcej pogody. Szczęśliwa mina dodaje atrakcyjności; osoba taka jest ogromnie pociągająca i nie sposób się jej oprzeć.

Ultimatum

?Albo z nią skończysz, albo…” Oto twój as atutowy, lecz także ostatnia deska ratunku. Jeśli ten sposób zawiedzie, musisz albo wycofać się ze swej groźby (najczęściej chodzi o rozwód), albo też wprowadzić ją w życie.

W tej sytuacji powstrzymanie się od działania stanowi rezygna­cję z realizacji groźby. Jeśli pozwolisz mężowi nadal przebywać z tobą pod jednym dachem, wyrażasz tym samym milczącą zgodę na jego romans z inną. Z tego powodu powinnaś pozostawić ultimatum na sam koniec.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.